Kde prespávajú bezdomovci?

Autor: Miroslav Šedivý | 7.1.2009 o 9:02 | Karma článku: 10,66 | Prečítané:  3237x

Pod nejakým mostom? No napríklad. A kde potom prespávajú prvotriedni bezdomovci? Pod prvotriednym mostom? Správne. A čo špičkoví bezdomovci? Hááá, veď nie sme nejaké béčka...

Tak pod týmto mostom sme nespali. To je prvý a azda najmenší most ponad rieku Kocher. Tá pramení v pohorí Schwäbische Alb neďaleko mestečka Aalen priamo pod týmto mostíkom. Taká pidiriečka.

Do Aalenu sme sa odviezli v to sobotné ráno vlakom štyria: Katka, Matthias, Aleš a ja. Mrkli sme k prameňu a vydali sa popri Kocher až k kej sútoku s Neckarom pri Heilbronne. Občas nám spŕchlo, no bolo tak teplo, že sa to všetko veľmi rýchlo vyparovalo.

Riečka Kocher netečie nejakým úzkym strmým údolím, takže takéto prudké klesania boli naozaj veľmi výnimočné.

Keď niekedy budete ako vodič čakať na zelenú, tak sa dobre pozrite, či tam niekde nie je nejaký žltý čudlík, ktorý sa dá stlačiť.

Aj v Schwäbisch Hall sa nám páčilo, no to chce tam ísť niekedy bez bicykla, aby sa dalo poriadne vytúlať po tých krivoľajakých uličkách. Katka a Matthias sa tu od nás odpojili, vrátili sa vlakom do Karlsruhe a my sme sa s Alešom vydali ďalej, až kým nás noc nezastihne.

V Geislingene sme stihli ešte dedinské mecheche, no kým sme papkali guláš a sŕkali pivo, spustila sa búrka s lejakom, že miestni ledva stihli pozakrývať aparatúru. My sme čušali s ostatnými mechechníkmi pod stanom a na bicykle zatiaľ pršalo. Ach, to bude noc. Mali by sme sa niekam skryť... čo tak pod most? Ako správni bezdomovci?

Aha, tam je nejaký, pod neho sa skryjeme!

Stojíme teda pod mostom, prší nám za golier. Dokelu, ako to tí bezdomovci robia? Asi naozaj budeme musieť postaviť stan.

Celú noc bol kľud, dážď síce bubnoval na stan, no autá počuť nebolo, dediny ďaleko, ani žiadne divé zvery sa nám tam do stanu nedobýjali. Do rána aj pršať prestalo, tak som sa teda mohol pozrieť, kde urobili inžinieri chybu, že pod mostom na nich pršalo.

Však sme mali stan priamo pri pilieri, tak ten most musel byť nad nami!

No, bol... dokonca diaľničný. Ako špičkoví bezdomovci (Aleša a stan tam dole predsa ešte vidno) sme spali pod špičkovým mostom... druhým najvyšším pilierovým mostom na svete, stoosemdesiatpäťmetrovým Kochertalbrücke.

Ako to tí obyčajní bezdomovci robia, že ani pod obyčajným mostom nezmoknú?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pozadie protestov riešili aj pri Gorile. Bol za tým Kočner

V zákulisí operoval Kočnerov komplic.


Už ste čítali?